У попередньому пості ми розповідали про новий цікавий проект, який використовує у своїй діяльності базу даних та чек-іни у Foursquare — сервіс Cashsquare. На початку березня редакції перепала можливість задати декілька питань засновникам сервісу, чим ми й скористалися, приготувавши для вас це невелике ексклюзивне інтерв’ю.
1. З моменту першого запису в Facebook (літо 2012 року) минуло майже півтора року – розкажіть, як саме з’явилася ідея створення такого додатку? Скільки часу зайняла розробка концепції і коли з’явився перший працюючий прототип?
Та хто вже згадає зараз? Жартую, звичайно. Концепція зародилася ще тоді, влітку. Ми відразу ж приступили до її реалізації. У процесі роботи ми прийшли до думки, що проект може і навіть повинен стати чимось більшим, ніж просто гра, чимось більш довгостроковим. Під час аналізу причин краху конкурентів (або, скоріше, проектів, що найбільш близько наблизилися до нашого концепту) стало зрозуміло, що за основу повинна лягти продумана економічна модель, що в чомусь повторює реальний світ, але при цьому адаптована під ритм і правила мобільних ігор. Увесь наступний час до сьогоднішнього дня ми вдосконалювали модель, підлаштовуючи під неї як зовнішній вигляд так й ігрові механіки.
2. Які плани по розвитку сервісу ви бачите, на чому плануєте заробляти, окрім in-app purchase?
Мікротранзакції – основа нашої бізнес моделі як проекту . Про альтернативні джерела заробітку ще думати рано, хоча вже зараз до нас звертаються бренди з бажанням так чи інакше інтегруватися в механіку гри. У нас вже з’явилося кілька думок стосовно того, як поставити це на самоконтрольований потік.
Проте пріоритетним для нас є бажання радувати гравця , а точніше – якомога більшу кількість гравців по всьому світу. Абсолютно все у грі доступно і без вкладень реальних грошей. In – app’и лише дозволяють людині підлаштувати стиль і ритм гри під себе так, як вона хоче.
Аліса Чумаченко абсолютно права, коли каже, що подібні ігри – це, перш за все, сервіс, а не продукт. Ми націлені на те, щоб надавати найбільш якісний сервіс. У нашому розумінні – це постійна робота над балансом та систематичне додавання нового контенту. На цьому і ґрунтуються наші плани з розвитку і прийдешнє оновлення (воно заплановане на початок квітня) стане для нас дуже серйозним кроком у цьому напрямку.
3. Чи є плани по взаємодії з реальними власниками бізнесів наприклад, кафе, кінотеатрів та інших місць? Що ви готові їм пропонувати?
Як я вже казав, до нас почали надходити подібні запити ще до запуску додатку. Це безумовно цікавий напрямок і ми будемо опрацьовувати його далі. Один із засновників проекту – Борис Абаєв – якраз кілька днів тому повернувся з Нью-Йорка, де відвідав штаб-квартиру Foursquare. Крім іншого, на цій зустрічі піднімалася й тема розвитку програм лояльності, у тому числі і через Cashsquare .
4. Добре, а як щодо реклами та просування? Ви плануєте розміщувати інформацію про себе, як плануєте залучати нових користувачів?
Хороша гра просуває сама себе, вірно? Та ось не зовсім. Ми вибудовуємо ігрові процеси так, щоб користувач дійсно відчував користь та інтерес у тому, щоб запросити друзів. Безумовно, для будь-якої гри потрібен маркетинговий ривок, якесь прискорення на старті і тому ми будемо використовувати всі класичні інструменти просування мобільних ігор. Що стосується розміщення статей про проект, то хочеться вірити, що якщо людям сподобається гра, то і з’являться статті.
5. Чим саме плануєте залучати нових користувачів, які, можливо, будуть незнайомі з Foursquare?
Наявність аккаунта в Foursquare або встановлений додаток на телефоні більше не є обов’язковою вимогою для гри в Cashsquare. Залучати ми будемо всіх одним і тим же – ігровим процесом . По суті, ми взяли механіку класичної монополії, прибрали існуючі обмеження, зберігши баланс, і поклали це кожному у телефон – залишилося тільки відкрити.
6. У реальному житті нерідкі процедури активів за заниженою вартістю у зв’язку з певними тисками , є можливість проведення торгів або тендерів, у вас поки немає можливості навіть «Викупити актив» у іншого користувача. Чи можливо буде в перспективі вести «нечесну» гру – наприклад, нацькувати перевірку на конкурента?
Так, ми вже заклали масу варіантів інтерактиву між гравцями, починаючи від пропозицій про покупку певних точок і навіть до рейдерських нападів та захоплень. Все це і багато іншого вже точно буде в прийдешньому релізі. А також на черзі ще кілька цікавих фінансових механік (махінацій). 😉
7. У пресі фігурує інформація про те, що ви вже підняли два раунди інвестицій на загальну суму $ 450 тис. Чи це так?
450 тисяч – це другий раунд. Перший, ангельський, становив близько 120 тисяч. І ось буквально недавно проект підняв ще 500 тисяч.
8. Які країни зараз лідирують за кількістю користувачів? В Україні, згідно з вашим рейтингом, станом на 6 березня, налічувалося лише близько 20 користувачів, чий капітал перевищував «нульову» позначку. На ринок якої країни ви більше орієнтуєтеся?
Ми спочатку розраховуємо на глобальний ринок. Звичайно, у фінансовому плані, нам найбільш цікавий ринок США. Досі просування ми штучно обмежували для того, щоб не залишати неприємного осаду. Так ми «точково» тестували ринки: наприклад у нас є багато гравців з Ірландії. Із запуском нової версії ми запускаємо і агресивну маркетингову кампанію.
9. Чи існувала якась підтримка з боку Foursquare при розробці програми? Чи була вона платною?
На зустрічі з Foursquare ми були приємно здивовані тим, що вони про нас знають, незважаючи на наш stealth-mode, якого ми дотримуємося на сьогоднішній день. Що стосується підтримки, то не заважають – то вже добре. Упевнений, що надалі ми знайдемо різноманітні варіанти співпраці.
10. Чи планується випуск версії програми для Android або інших ОС? Чи відомі приблизні терміни випуску?
Ми поки що працюємо тільки над iOS-версією, здійснювати розробку нової версії додатку будемо тільки після випуску версії, яка зарекомендує себе як стабільна. Як тільки зрозуміємо, що ми задоволені – запустимо процес розробки додатку на Android.
Нема коментарів
Пробачте, але коментування закрито.