Сьогодні компанія Foursquare в своєму блозі оголосила про те, що в найближчому майбутньому однойменний сервіс та додаток для смартфонів втратить одну із найбільш відомих своїх особливостей — можливість робити “чек-іни” (повідомляти своїм друзям про те, де вони наразі перебувають).

Для цього буде запущено новий сервіс, який отримає назву Swarm, а сам Foursquare в майбутньому планує конкурувати із сервісом Yelp! та має за мету стати певним аналогом всесвітньо відомих “Жовтих сторінок”, тобто тепер сервіс буде надавати користувачам інформацію про нові місця для відвідування, а із відомих функцій залишаться лише пошук та рекомендація закладів.

В мережі Інтернет вже з’явились перші скріншоти нового додатку:swarm_group

Новий додаток Swarm (який, як і оновлений Foursquare) з’явиться протягом місяця, стане виконувати роль “Кнопки для чек-іну». Наразі офіційний сайт додатку пропонує відвідувачам залишити свій email для того, щоб отримати інформацію про те, коли новий додаток вже можна буде завантажувати та використовувати.

Photo-Apr-29_-3-13-31-PM_iphone5s_silver_portrait

Першими новий додаток отримають пристрої на iOS та Android, за ними послідує версія для Windows Phone.

Проте у проекті Swarm компанія не збирається відмовлятися від існуючої системи модерування: в своєму коментарі для проекту “Український Foursquare”, адміністрації сервісу повідомила, що модератори (superusers) Foursquare будуть зберігати свою роль й у новому додатку.

Незважаючи на фактичне знищення однієї з основних функцій, яка надала та зробила Foursquare популярним, цей крок має піти компанії на користь. Після періоду спадання темпів росту доходів у попередніх роках, представники Foursquare в одному із інтерв’ю для The Verge наголошували про те, що в майбутньому сервіс зазнає радикальних змін. Команда компанії зазначає, що вони досліджували досвід користування багатьох користувачів і, згідно цих досліджень, лише 5% користувачів використовували додаток для того, щоб побачити місцезнаходження друзів та знайти певну локацію.

Відтепер Foursquare не буде отримувати дані про користувачів базуючись на їх чекінах: завдяки останнім розробкам, про перші прототипи яких “Український Foursquare” повідомляв минулого травня, нова версія сервісу буде отримувати дані від різноманітних GPS-сигналів, починаючи від сигналу базових станцій до мереж Wi-Fi. Маючи ці дані та формуючи на основі їх певні патерни місцезнаходження, новий Foursquare зможе із точністю визначати чи зупинились ви поїсти (навіть не роблячи чек-ін!). Foursquare називає такі чекіни “p-check-ins”. Телефон, який тепер завжди з вами, сам повідомляє про місцезнаходження: просто зайдіть у п’ять ресторанів італійської кухні протягом певного періоду (не роблячи жодного чекіну!), і вже скоро Foursquare буде видавати персоналізовану інформацію та рекомендації для вас із урахуванням вашого вподобання. Привіт, Оруелл!